1-6.10.18 Zielona Szkoła

Zielona Szkoła w Radkowie w dniach 1-6 października 2018.

Pierwszy tydzień października spędziliśmy w Radkowie na zielonej szkole. Pojechały tam klasy od drugiej do ósmej pod opieką naszych nauczycieli.
           Pierwszy dzień prawie cały spędziliśmy w autokarze. Potem zakwaterowano nas i podano obiad. Po posiłku był czas wolny.
     We wtorek po śniadaniu graliśmy w grę zespołową – Intercross. Gra polegała na tym, że dwie drużyny za pomocą kijków zakończonych koszykami musiały umieścić piłeczkę w bramce przeciwnika. Po obiedzie udaliśmy się na Szczeliniec Wielki. Podchodziliśmy po 665 schodach. Zmęczeni wypiliśmy czekoladę na gorąco. Pod tarasem widokowym dostrzegliśmy „żyłę złotych”, czyli monety wrzucone przez turystów.
     Następnego dnia byliśmy na wycieczce w kopalni węgla Nowej Rudzie. Dowiedzieliśmy się tam, jak wygląda miejsce pracy górnika. Widzieliśmy też rzeźbę dwojga dzieci zaprzężonych do wózka z węglem. Jechaliśmy wagonem do transportu rannych.
     Czwartek upłynął na wyprawie do Błędnych Skał. Chodziliśmy po skalnym labiryncie. Widzieliśmy granicę Polski. Późnym wieczorem graliśmy w grę terenową.
    W piątek były zajęcia geologiczne i rękodzieła. Szukaliśmy wśród kamieni cennych minerałów. Robiliśmy też gniotki z balonów i mąki. Potem wszyscy poszliśmy na ściankę wspinaczkową. Wieczorem było ognisko i dyskoteka.
    W sobotę po śniadaniu wyjechaliśmy do Warszawy.
              Uważamy, że wyjazd na zieloną szkołę był ciekawy. Odpoczęliśmy od prac domowych, chociaż pogoda nam nie zawsze sprzyjała.
                                                               Klasa V