11.06.18 – Mam Talent

1 czerwca 2018 po raz kolejny uczniowie bawili się na szkolnym konkursie „Mam talent”, przygotowany przez panią Katarzynę Welner. Mógł w nim wziąć udział każdy, kto wcześniej się zapisał. Konferansjerka prowadzona była przez Bartka i Mateusza, uczniów klasy siódmej,  a w jury zasiedli nauczyciele – pani od filozofii i pani od polskiego oraz przedstawiciele każdej z klas. Występy uczniów oceniano, przyznając im punkty – od jednego do trzech. Zgromadzona w sali gimnastycznej publiczność również miała prawo głosu. Zgromadzeni obejrzeli sześć występów. Trzy z klasy trzeciej i trzy z klasy piątej.
Na początku Bartek z klasy piątej zatańczył free-style. Swoimi umiejętnościami wywalczył drugie miejsce. Po nim wystąpił duet instrumentalny piątoklasistów – Domonika – pianino i Borys – ukulele. Zagrali utwór pt. „Hawana”. Sposób wykonania i umiejętności gry w duecie zachwyciły nie tylko jury, które przyznało za występ maksymalną liczbę punktów (I miejsce), ale i publiczność, która przyznała w głosowaniu Nagrodę Publiczności. I
II miejsce zajęła Ala z trzeciej klasy, która zaśpiewała piosenkę, obdarowując publiczność błękitnymi balonami. Marysia z piątej klasy wykonała utwór Edyty Geppert „Kocham cię życie”, za który pani dyrektor obiecała jej nagrodę specjalną – dużą tabliczkę czekolady. 
Na scenie mogliśmy zobaczyć jeszcze dwie uczennice z klasy trzeciej – Wiktorię i Zuzię. 
W tym roku na szkolnej scenie zaprezentowały swoje umiejętności utalentowane dzieci. Publiczność liczy na to, że za rok będzie więcej odważnych, którzy chcieliby pochwalić się ty, co lubią i potrafią robić. (mw)