13.10.17 – Święto Szkoły, Dzień Edukacji Narodowej

Wyjątkowo, bo 13 października w piątek odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji święta Komisji Edukacji Narodowej, które dla naszych uczniów nosi bardziej swojską nazwę – Dzień Nauczyciela.

Był niezwykły dzień, ponieważ podczas uroczystości pani dyrektor Czesława Mostkiewicz odebrała od burmistrza Targówka list gratulacyjny z okazji dwudziestopięciolecia założenia szkoły. Ćwierć wieku istnienia placówki to wiele sukcesów edukacyjnych i wychowawczych, to również wielu wychowanków, którzy opuścili mury naszej szkoły wyposażeni w wiedzę i umiejętności, pozwalające iść przez życie „drogą nie najłatwiejszą, ale najciekawszą”.

Po tym wzruszającym momencie na scenie pojawili się uczniowie klas: pierwszej, czwartej i szóstej, by w żartobliwy sposób przedstawić swoje nietuzinkowe pomysły, które zagwarantowałyby powodzenie reformie oświaty. Niestety, nie znaleźli zrozumienia, bo nikt nie chciał się zgodzić na samopiszące długopisy eliminujące błędy ortograficzne, czapki-niewidki dla nieprzygotowanych uczniów, czy dzienniczki, które w drodze do domu zmieniają uwagi i jedynki w pochwały i szóstki. Zrozumienie zyskał jedynie tornister pierwszoklasistów, w którego kieszeniach można nosić marzenia.

Po humorystycznym występie przygotowanym przez panią Annę Gnap i panią Malwinę Warszawską uczniowie złożyli wszystkim nauczycielom życzenia. Pani dyrektor Czesława Mostkiewicz podziękowała wszystkim nauczycielom za ich ciężką (ale miłą) pracę i poprosiła, by nabierali sił na kolejne ćwierć wieku pracy z dziećmi.

den_2017

page_den17