Lekcje informatyki z ozobotami

Ozoboty to małe robociki o dużych możliwościach, są bardzo atrakcyjnym narzędziem do nauki podstaw programowania oraz zabawy.  W tym tygodniu na lekcjach informatyki z ozobotami zmierzyli się uczniowie naszej szkoły. To inteligentne roboty do nauki programowania. Praca z robotami zachęca uczniów do precyzji, kreatywności oraz rozwijania kompetencji informatycznych.

Uczniowie z zaangażowaniem rysowali i planowali trasy, po których później poruszał się ozobot. Programowali go poprzez rysowanie i kolorowanie – robot poruszał się po liniach,  odczytywał kolory, które ułożone w odpowiedniej kolejności stanowiły dla niego kody.

Ozoboty wykonywały  różne operacje: m.in. zwalniały, zawracały, przyśpieszały. Okazało się, że roboty potrafią naprawdę wiele, a praca z nimi jest atrakcyjna oraz rozwija zainteresowania w zakresie programowaniaOzoboty uczą poprzez zabawę i doświadczenie, uaktywniają myślenie logiczne i algorytmiczne, przez co rozwijają w dzieciach nawyki myślowe, ułatwiające im funkcjonowanie we współczesnym świecie. Sprawdzają się zarówno w zadaniach indywidualnych, jak i grupowych, realizowanych w klasie lekcyjnej.