Dzień bez podręcznika „Z Nelą poznajemy świat”

22 maja 2018 roku  odbył się w naszej szkole ostatni w tym roku szkolnym – Dzień bez podręcznika – pod hasłem „Poznajemy świat z Nelą”.
Najpierw Zuzia z kl. III zafascynowana postacią Neli i jej książkami podróżniczymi zaprezentowała najważniejsze informacje o małej reporterce, m.in. uczniowie dowiedzieli się, że książka „Śladami Neli przez dżunglę, morza i oceany” otrzymała nagrodę „Bestsellery Empiku 2016” oraz ,że Nela występuje w programie dla dzieci TVP ABC, a także w programie Radio dla ciebie.
Następnie Antoś z kl. III przeprowadził wywiad z Nelą (Małgosią), z którego to uczniowie dowiedzieli się, jak Nela przygotowuje się do wyprawy, jak długo one trwają oraz, że ulubionym przedmiotem Neli w szkole jest chemia, a ulubionym owocem dragon fruit.
Następnie uczniowie klasy III omawiali przygotowane przez siebie prezentacje na podstawie przeczytanych książek: „Nela na tropie przygód”, „Nela i tajemnice oceanu”, „Nela i skarby Karaibów”, „Nela i tajemnice świata” oraz „Nela na kole podbiegunowym”.
Ponadto uczniowie klasy II prezentowali opracowane przez siebie plakaty na podstawie bestselleru „Śladami Neli przez dżunglę, morza i oceany”.
W przerwach miedzy prezentacjami dzieci rozwiązywały przygotowane przez uczniów klasy III szyfry, wykreślani, krzyżówki.
Na koniec dzieci przygotowały piękne plakaty. Wszyscy doskonale się bawili
i poznali mnóstwo ciekawostek o życiu egzotycznych roślin i zwierząt z różnych zakątków świata.