Dzień dziecka – dniem sportu

Tradycyjnie już Dzień Dziecka świętujemy w naszej szkole na sportowo. Tak było i w ten piątek.
Na dobry początek dnia klub czytelniczy przeczytał uczniom najmłodszych klas książkę Ewy Nowak „Rok z kocicą Izabelą”. Dzieciom niezwykle spodobały się przygody łaciatej kotki, która została mamą kilkorga uroczych kociąt.
W tym czasie pani Blicharska wraz z uczniami z najstarszych klas szykowała dla młodszych trasę gry terenowej. W ogrodzonej części parku Bródnowskiego umieszczonych zostało 40 ponumerowanych karteczek
Około godziny 9.00 młodsze klasy pod opieką nauczycieli poszły do parku. Tam pani Blicharska wyjaśniła zasady gry terenowej. Należało rzucić kostką, przesunąć pionek na planszy o wyrzuconą liczbę oczek, odnaleźć karteczkę z numerem pola, na którym się stoi i opowiedzieć na pytanie dotyczące sportu. Poprawna odpowiedź upoważniała do kolejnego rzutu. Uczniowie sprawie podzielili się na dziesięć zespołów. Kapitanami zostali szóstoklasiści, którzy mieli pod opieką młodszych kolegów. Pięć drużyn rozbiegło się po parku, pięć kolejnych poszło na boisko, gdzie ósmo- i siódmoklasiści sędziowali przy rozgrywkach zespołowych.
Po pikniku w cieniu drzew nastąpiła zmiana – ci, którzy zakończyli grę terenową – poszli na boisko a ich miejsce zajęło pięć kolejnych grup.
Po sportowych emocjach na wszystkich czekały pyszne lody rzemieślnicze. (mw)