Dzień Dziecka

Tegoroczny Dzień Dziecka dał wszystkim uczniom możliwość zaprezentowania swoich różnorodnych umiejętności. Na początku na szkolnym boisku pani Zosia Blicharska przy aktywnej pomocy szóstoklasistów zorganizowała dla wszystkich uczniów miniigrzyska szkolne. Uczestnicy musieli wykazać się wiedzą teoretyczną dotyczącą nie tylko konkurencji sportowych, ale i informacjami sportowcach i zwyczajach sportowych.

Potem uczniowie mogli zmierzyć się ze sobą w kolejnych konkurencjach – rzucie ringo do celu czy skakaniu przez skakankę. Nie było wygranych ani przegranych, bo każdy osiągnął sukces, pokonując nie konkurentów a swoje słabości.

Drugą część dnia wypełniły zmagania w konkursie „Mam talent”, który zorganizowała pani Kasia Welner. Konferansjerkę prowadziły dwie piątoklasistki – Weronika i Maja. W jury zasiedli i uczniowie, i nauczyciele.

Został on zdominowany przez śpiewające duety z klasy trzeciej: Weronikę i Zosię, Maję i Martę, Dominikę i Amelkę. Mogliśmy również posłuchać Karoliny z klasy trzeciej i Ignacego z klasy 2. Miłą odmianę stanowiło puszczanie gigantycznych baniek przez Monikę z klasy trzeciej, rzeźbienie w glinie przez trzecioklasistki Mariankę i Polę oraz opowieść o kosmicznej bazie lego wraz z jej prezentacją autorstwa Kuby z klasy pierwszej. Również z pierwszej klasy były dwie baletnice – Zuzia i Natalka. Ciekawy był występ kabaretu drugoklasistów oraz solowy pokaz tańca nowoczesnego  w wykonaniu Zosi z klasy szóstej.

To właśnie Zosia okazała się podwójną zwyciężczynią – otrzymała nagrodę publiczności i zajęła pierwsze miejsce. Obok niej na podium talentów stanęły: Dominika i Amelka z klasy trzeciej oraz Monika z klasy trzeciej. Na drugim miejscu stanęły Maja z Martą. Trzecie miejsce przypadło Mariance i Poli, Ignacemu oraz Zuzi i Natalce.

Nikt nie wyszedł bez nagrody. Słodkie pocieszenie powędrowało do każdego uczestnika „Mam talent”.