Hello everyone! Guten Tag! Bonjour! – dzień językowy w naszej szkole – 8 czerwca 2017 r.

dj_1

Zgodnie z tradycją naszej szkoły, jak co roku odbył się dzień językowy, podczas którego uczniowie, zarówno ci najmłodsi jak i ci najstarsi mogli zaprezentować na forum szkoły swoje umiejętności językowe. Dzieci zostały przygotowane do występów przez panie – Małgorzatę Ciećwierz, Magdalenę Wieczorkowską, Dorotę Majcherek i Dorotę Balicką, które w naszej szkole. Tematem przewodnim wszystkich prezentacji były wakacje – wakacyjne czynności, podróże oraz przeboje muzyczne.

Pierwsza część poświęcona była występom w języku angielskim. Klasa pierwsza, która fantastycznie zaśpiewała piosenkę „I can”, pokazując wszystkim, co interesującego można robić w wakacje, by nie spędzić ich tylko przed komputerem.  Po nich pojawili się drugoklasiści, którzy śpiewająco zaprosili uczniów do odwiedzenia różnych ciekawych miejsc. Wykonali piosenki: „Places i „Beach”. Chwilę po nich scena została zamieniona w bibliotekę, w której trzecioklasiści spotkali się ze smokiem-jaroszem, który zaprosił czytelników na swoją wyspę.

Rozśpiewana i roztańczona klasa czwarta zaśpiewała piosenkę pt. „Don’t let me down”, zespołu The Chainsmokers, a potem piątoklasiści wystąpili z utworem „Something just like this”, a uczniowie szóstej klasy pochwalili się umiejętnościami wokalnymi i tanecznymi w pt. „Skin”.

Klasa szósta przygotowała krótką prezentację o Wielkiej Brytanii, słynnych miejscach i postaciach, która zakończyła się krótkim quizem. Nagrodą były łakocie rozdane w klasach po przerwie obiadowej.

Po krótkiej przerwie rozpoczęły się występy w języku niemieckim. Klasa piąta opowiedziała o krajach, których używany jest język niemiecki i wyjątkowych miejscach, które można w nich Potem było bardzo tanecznie – szóstoklasiści zaprosili do wspólnego śpiewania piosenki pt. „Ich bin dein Gummibar”, a klasa czwarta zaśpiewała piosenkę pt. „Freunde” – o przyjaźni, telefonach i sms-ach. Bonjour!

Zakończeniem dnia językowego były występy dzieci w języku francuskim. Klasa piąta odśpiewała „Marsyliankę”, zabierając  wszystkich w podróż do Marsylii, bo tam po raz pierwszy odśpiewano hymn Francji – „Marseillaise”. Trzecioklasiści wystąpili w piosence „Je veux”, udowadniając, że wszystko, czego chcemy, jest możliwe. Klasa czwarta również zaprezentowała się śpiewająco – wykonała utwór „Si jamais, j’oublie”, przekonując słuchaczy,  że nigdy nie należy zapominać o swojej pasji. Klasa szósta przypomniała wakacyjny przebój francuskiej piosenkarki Alizee zatytułowany „Moi, Lolita”.

Zwieńczeniem dnia językowego było wystąpienie drugoklasistów w przedstawieniu – „Trzej Muszkieterowie”. Zanim oni pojawili się na scenie pierwszaki wprowadziły wszystkich w klimat spektaklu, odtwarzając  „Mardi Gras”. Po chwili na scenie pojawili się uczniowie drugiej klasy poubierani w stroje muszkieterów, kardynała, Milady i wszystkich tych bohaterów, których spotkać można na kartach powieści A. Dumasa. Aktorzy nie tylko mówili perfekcyjnie po francusku, ale z gracją poruszali się po scenie, udowadniając, że dumasowskie zawołanie: „Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego” jest aktualne i w dwudziestym pierwszym wieku, ponieważ współpraca i współodpowiedzialność za wykonanie zadania przynosi rezultaty, które pozytywnie zaskakują wszyskich.