Jasełka 14 grudnia 2018

Opłatkowe spotkanie Biskupa Warszawsko-Praskiego z Kuratorium Oświaty oraz Dyrektorami Szkół, Przedszkoli i Placówek Wychowawczych. Link

http://www.katecheza.xn--floriaska3-10b.pl/artykul/op%C5%82atkowe-spotkanie-biskupa-warszawsko-praskiego-z-kuratorium-o%C5%9Bwiaty-oraz-dyrektorami-szk%C3%B3%C5%82

W tym roku uczniowie naszej szkoły obejrzeli jasełka już 13 XII.   O wcześniejszym terminie ich wystawienia zadecydowały próbne egzaminy ósmoklasistów. Tego samego dnia szkołę odwiedził św. Mikołaj i podrzucił prezenty pod choinki – nie brakowało zabawek, słodyczy i książkowych nowości.

W południe – przyszła pora na jasełka przygotowane przez klasę szóstą, z towarzyszeniem piątej i ósmej oraz panie: Annę Gnap i Malwinę Warszawską.

Zapanował prawdziwie świąteczny nastrój. Aktorzy przeszli samych siebie, przedstawiając biblijną historię narodzin Jezusa. Na przemian było smutno – gdy Matka Boska nie mogła znaleźć schronienia i komicznie – gdy na scenie pojawiło się trio: Herod (Arek Koperek), Diabeł (Borys Borusiński) oraz Śmierć (Filip Ernst). Wszystkim też podobała się niezwykle radosna i dynamiczna pastorałka, którą zakończyły się jasełka. Wykonawcy zebrali zasłużone oklaski.

Następnego dnia nasi uczniowie wystąpili w auli Kurii Biskupiej przy ul. Floriańskiej 3 na świątecznym spotkaniu dyrektorów szkół Diecezji Warszawsko – Praskiej. W tym m miejscu aktorzy przeszli samych siebie. Zagrali doskonale, jeszcze lepiej niż w szkole. Czy sprawiła to powaga miejsca, czy obecność tak wielu widzów – tego nie wiemy. Ich gra została doceniona zarówno przez panią Aurelię Michałowską – Mazowieckiego Kuratora Oświaty oraz Biskupa Romualda Kamińskiego z Diecezji Warszawsko – Praskiej. Pochwały zebrała Matka Boska (Kornelia Grabowska) oraz Diabeł, który tak rozzuchwalił się podczas występu, że nie było osoby, której nie postraszyłby widłami.

Dzieci – aktorzy zebrały zasłużone oklaski, otrzymały podarunki w podziękowaniu za ciężką pracę i zostały pochwalone przez wszystkich zgromadzonych gości. (mw)

http://www.katecheza.xn--floriaska3-10b.pl/artykul/op%C5%82atkowe-spotkanie-biskupa-warszawsko-praskiego-z-kuratorium-o%C5%9Bwiaty-oraz-dyrektorami-szk%C3%B3%C5%82  Link