Orszak Trzech Króli

6 stycznia 2017 roku kierując się słowami papieża Franciszka wypowiedzianymi podczas Światowych Dni Młodzieży, wstałyśmy z kanapy, założyłyśmy buty i wyruszyłyśmy… Dokąd?

Trzej Mędrcy sprzed dwóch tysięcy lat nie wiedzieli dokładnie dokąd zaprowadzi ich tajemnicze zjawisko na niebie, my wiedziałyśmy.

W Uroczystość Objawienia Pańskiego – Święto Trzech Króli cieszymy się, że Bóg przyszedł do wszystkich ludzi. Trzej Mędrcy są przedstawicielami narodów, które nie znały prawdziwego Boga. Dzięki rozumowi, proroctwom i interwencji Bożej postanowili szukać Go i ostatecznie znaleźli w Dzieciątku Jezus.

Jasełkowy Orszak Trzech Króli na Targówku rozpoczął się Msza świętą o godzinie 12 w sanktuarium Matki Bożej Różańcowej przy ul. Wysockiego. Następnie wyruszył za kolorową gwiazdą spod Domu Kultury Świt. Nasza trójka (dwie uczennice z klasy II oraz katechetka) należała do czerwonej części orszaku króla z Europy, który na koniu postępował na przedzie. Za nami kroczyły dwórki i rycerze ubrani w kolorach  zielonym i niebieskim przypisani do króla z Afryki i króla z Azji.

Przez towarzyszenie jasełkowym Mędrcom mogłyśmy doświadczyć ich nadziei, entuzjazmu, ale też i trudu wędrowania. Droga nie była jednak daleka, bo jasełkowa Święta Rodzina czekała na nas już  w Parku Bródnowskim. Tam oddaliśmy pokłon Dzieciątku Jezus.

Wspólne świętowanie, mimo zmarzniętych nóg, było okazją do spotkania, wzajemnej życzliwości i pielęgnowania polskiej tradycji „chodzenia po kolędzie”.  🙂

 

s3k_