„Piękna nasza Polska cała” – Święto Szkoły dnia 7 grudnia 2017 r.

Tradycyjnie, jak co roku, odbyło się w naszej szkole impreza integrująca całą jej społeczność – od pierwszo- do siódmoklasistów. I tradycyjnie w obchody naszego święta z zaangażowaniem włączyli się rodzice, pomagając w dekorowaniu sal lekcyjnych, tworzeniu kostiumów i przygotowywaniu przekąsek.

7 grudnia spotkaliśmy się o godzinie 9.15 w sali gimnastycznej, aby pooglądać występy przygotowane przez uczniów. Rozpoczęli uczniowie klas młodszych, którzy zabrali wszystkich w podróż po Polsce. W Krakowie pokonaliśmy smoka wawelskiego, w Warszawie zwiedziliśmy Zamek Królewski, przystanęliśmy pod kolumną króla Zygmunta III Wazy, potem poznaliśmy legendę o różnorodności krajobrazu kaszubskiego.

Po nich na scenie pojawili się uczniowie z czwartej klasy, którzy przedstawili po angielsku legendę o wawelskim smoku, którego pokonał dzielny szewczyk.

Kolejni byli siódmoklasiści, którzy wystąpili we fragmentach „Zemsty” Aleksandra Fredry. Poznaliśmy treść fabuły komedii. Szczególnym talentem aktorskim błysnął Oskar w roli Papkina oraz Mateusz w roli cześnika Raptusiewicza. Niemałą rolę odegrały szlafroki, które zastąpiły kontusze.

Uczniowie szóstej klasy przypomnieli bajki Ignacego Krasickiego..

Potem było jeszcze ciekawiej – wspólne zjedzenie poczęstunku, oglądanie sal udekorowanych przez uczniów i w kasach starszych – losowanie mikołajkowe, które wzbudziło bardzo dużo emocji.

Po przerwie obejrzeliśmy prezentacje multimedialne o regionach Polski – Wielkopolsce, Warmii i Mazurach oraz Roztoczu.

Ostatnią częścią świętowania było stworzenie mapy Polski z umieszczonymi na niej informacjami o niezwykłych atrakcjach turystycznych.

Tegoroczne Święto Szkoły udało się doskonale. Następne za rok…

swieto1

page_swieto_szkoly