Przedświąteczny czas

W przedostatnim tygodniu grudnia w naszej szkole panowała świąteczna atmosfera. Zwykłe, codzienne lekcje przeplatały się z zajęciami poświęconymi tradycjom bożonarodzeniowym. Na pozaszkolnych warsztatach rękodzieła w położonej nieopodal szkoły pracowni ceramicznej uczniowie mieli okazję wykonać z gliny, a następnie pomalować szopki bożonarodzeniowe. Stały się one pięknymi dekoracjami i w wielu domach znalazły miejsce pod choinką.

W przedświątecznym tygodniu, gdy w salach stanęły przystrojone choinki, do wszystkich przyszedł też prawdziwy Mikołaj z całymi workami prezentów. W klasach starszych odbyły się wigilie, a uczniowie klas 0 – III spotkali się przy jednym wspólnym stole wigilijnym. Panowała ciepła, prawdziwie świąteczna atmosfera, chociaż za oknami nie spadł ani jeden płatek śniegu.

W czwartek uczniowie klasy piątej wystawili dla całej społeczności szkolnej jasełka.

Historia narodzenia Jezusa Chrystusa przeplatana była kolędami. Te najpiękniejsze zaśpiewane zostały przez szkolny chór. Wszystkim jednak najbardziej podobały się sceny, w których diabeł i śmierć porywały Heroda do piekła.

W ostatni wtorek przed feriami świątecznymi każda lekcja kończyła się życzeniami świątecznymi i noworocznymi…

mikolaj.jpg