Robinson & Crusoe

1 kwietnia 2016 r. nasza klasa razem z panią od języka niemieckiego wybrała się do teatru Baj, żeby obejrzeć polsko-niemieckie przedstawienie pt.: „Robinson & Crusoe”.

Na miejsce dotarliśmy tramwajem. Potem czekaliśmy przed salą, aż rozpocznie się spektakl. Zajęliśmy miejsca. Na scenie pojawiło się dwóch aktorów ubranych w stroje mechaników. Jeden naprawiał reflektor a drugi jadł chipsy. Potem zaczęli ze sobą rozmawiać – jeden po polsku, drugi – po niemiecku. Nie mogli się zbytnio się porozumieć, co bawiło widownię. Jednocześnie nazywali przedmioty, ale nie doprowadziło to do zgody pomiędzy nimi. W końcu przeprowadzili przez scenę granicę. W finałowej scenie bohaterowie pomogli sobie, udowadniając, że ważniejsze  od granic są ludzkie uczucia. Po zakończeniu spektaklu rozmawialiśmy z aktorami, w jaki sposób pracowali nad sztuką i jak przebiegały próby do niej.

Podobało nam się to, że przedstawienie było polsko-niemieckie. Mogliśmy sprawdzić nasze umiejętności językowe praktyce. Przeszkadzało nam jednak postępowanie gimnazjalistów, którzy nie wiedzieli jak widzowie zachowują się w teatrze.

Uczniowie klasy V