Ślubowanie klasy pierwszej – 14.10.2016

„Idą pierwszaki – dawne maluchy.
Jeden w drugiego to same zuchy.
Buzie umyte i ręce czyste,
Każdy na plecach dźwiga tornister.”

14 października uczniowie klasy pierwszej stali się pełnoprawnymi członkami społeczności szkolnej Prywatnej Szkoły Podstawowej nr 62 im. J. Kolasińskiej. W tym dniu zostali uroczyście pasowani na uczniów.
Wychowawczyni pierwszej klasy – pani Magdalena Srebniak włożyła dużo pracy w to, by uczniowie wspaniale zaprezentowali się podczas pierwszego oficjalnego występu. Wszystkie pierwszaki – same zuchy z zapałem recytowały wróżkom z czwartej klasy sentencje, których nauczyły się, żeby zdać egzamin na pierwszoklasistów. Jesienne przesłanie brzmiało: Tej nauki się nie da powielić, jesień nas uczy z innymi się dzielić.
Następnie pani Joanna Dubielecka pasowała na uczniów wszystkie dziewczynki i wszystkich chłopców z klasy pierwszej. Po tej doniosłej chwili otrzymali od pań dyrektor upominki i akty pasowania.
Potem zaproszenie gości obejrzeli część artystyczną przygotowaną przez uczniów klasy VI oraz panie Annę Gnap i Malwinę Warszawską. Motywem przewodnim występu szóstoklasistów były słowa Beverly Conclin: „Nauczyciel to ktoś bardzo wyjątkowy, kto potrafi wykorzystać swoją pomysłowość, dobroć i dociekliwy umysł do wypracowania rzadkiej umiejętności zachęcania innych do myślenia, marzenia, poznawania, próbowania, działania!”. Dzieci słowami poetów podziękowały nauczycielom za to, że cierpliwie uczą ich „pięknie żyć”, udowadniając podczas każdej lekcji, że wszystkie trudności da się pokonać, a nauka „bywa ciekawsza od bajek”.
Po oficjalnej uroczystości pani dyrektor Czesława Mostkiewicz podziękowała wszystkim nauczycielom za ich ciężką (ale miłą) pracę a pierwszoklasistów zaprosiła na czekający w sali słodki poczęstunek.

Film na kanale youtube

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.