Święto Szkoły

Zgodnie z tradycją naszej szkoły, 7 grudnia odbyło się Święto  Szkoły pod hasłem: „Dobro, prawda i piękno”. Uczniowie wszystkich klas bawili się wspólnie, a ich występy nawiązywały do dwustupięćdziesięciolecia założenia pierwszego publicznego teatru w Polsce.
Dzień rozpoczął się w sali gimnastycznej, gdzie najpierw uczniowie młodszych klas zaprezentowali oryginalne i interesujące inscenizacje znanych baśni, w których dobro zwycięża ze złem. Uczniowie zerówki i pierwszej klasy zaprosili nas do pałacu braci – dwunastu miesięcy, którzy chętnie pomogli uczynnej i miłej dziewczynce. Poplątali zaś drogę powrotną jej złej przyrodniej siostrze. Potem druga klasa pokazała, jak mrówki, pszczoły i kaczki pomogły Szewczykowi Dratewce uwolnić z wieży księżniczkę. Tę część pokazu zakończyli trzecioklasiści z inscenizacją ekologicznej bajki o Jasiu i Małgosi oraz Babie – Jadze, która pilnuje w lesie porządku a brudasów, takich jak Jaś, tuczy  hamburgerami.
Potem nadeszła pora na przekąski. Można było skosztować zarówno zdrowej żywności, jak i tej mniej zdrowej, ale w przekonaniu wielu uczniów – smaczniejszej. W starszych klasach odbyło się też losowanie mikołajkowe.
Po przerwie spotkaliśmy się ponownie w sali gimnastycznej. Uczniowie klasy piątej zaprezentowali inscenizację „Małego Księcia”, którą przygotowali z panią Dorotą Majcherek w języku francuskim. Weronika – Mały Książę odwiedzała po kolei planety, by znaleźć przyjaciela. Ta podróż pomogła Małemu Księciu zrozumieć to, że jego róża, chociaż podobna do miliona innych, jest jedyna i niepowtarzalna.
Czwartoklasiści zaprezentowali na scenie bajkę Ignacego Krasickiego o zajączku, który w otoczeniu fałszywych przyjaciół został zjedzony przez psy.
Szósta klasa przygotowała inscenizacje trzech krótkich opowiastek filozoficznych, z których dowiedzieliśmy się, że dobro nie może istnieć bez zła, a zło bez dobra i nie ma takiej prawdy, która nawet najlepiej skrywana, nie wyszłaby na jaw.
Zwieńczeniem Święta Szkoły była prezentacja wykonanych wspólnie w klasach plakatów w metaforyczny sposób „Dobro, prawdę piękno”.
Wspólna nauka poprzez zabawę po raz kolejny udowodniła, że zaangażowanie uczniów, nauczycieli i rodziców pozwala dzieciom zdobywać wiedzę w niekonwencjonalny i niebanalny sposób, uczy współpracy w grupie i integruje całą społeczność szkolną.

ss