Wizyta w Centrum Olimpijskim i spotkanie z olimpijką, bokserką – panią Karoliną Koszewską – złotą medalistką igrzysk europejskich (2019).

19 maja uczniowie klas piątej i szóstej uczestniczyli w spotkaniu z panią Karoliną Koszewską – polską pięściarką i kick-bokserką, mistrzynią świata i Europy w kickboxingu, mistrzynią Europy w boksie amatorskim i zawodową mistrzynią świata, złotą medalistką igrzysk europejskich (2019).

 Na początku pani Koszewska opowiedziała o dyscyplinie sportowej, której jest trenerką młodziczek. Nasi uczniowie zaskakująco dużo wiedzieli o boksie. w trakcie pogadanki dzieci oglądały i przymierzały rękawice bokserskie i kaski. Złota medalistka igrzysk europejskich ciekawie opowiadała o swojej karierze.

Potem nastąpiła praktyczna część zajęć. Rozpoczęła się od owijania dłoni owijkami, następnie była rywalizacja w rytmicznym skakaniu na skakance. Ada i Mateusz rywalizowali, kto pierwszy włoży kompletny strój boksera.

Trenerka przeprowadziła też trening dla wszystkich. Uczyła pracy nóg, wyprowadzania prostego, sierpowego i haka. Pokazała, jak trzymać gardę.

Na zakończenie spotkania chętni mogli potrenować indywidualnie zadawanie ciosów w tarcze na trenerskich dłoniach. 

Dzieci jednogłośnie stwierdziły, że była to najlepsza wycieczka w  tym roku szkolnym. (mw)